Jeśli podajesz adres mailowy, to sprawdzaj pocztę!

 
Opublikowano 15.04.2009 18:27 przez Krzysztof Dróżdż

Dawno dawno temu (choć nie za siedmioma lasami i za siedmioma górami, lecz całkiem blisko), istniała pewna firma produkująca piłki sportowe. Jej właściciel był typowym przedsiębiorcą, który usłyszał coś o internecie i stwierdził, że koniecznie potrzebuje strony www.

Z kolegą (wtedy nie myślałem jeszcze nawet o tym, że kiedyś będę chciał prowadzić własną firmę) wykonaliśmy dla Niego wizytówkę, wdrożyliśmy ją na serwer oraz przeszkoliliśmy klienta, aby umiał ją obsłużyć.

Mniej więcej rok później, podczas naprawy biurowego komputera w tej samej firmie, kolego odkrył, że konto pocztowe podane na stronie jako jeden ze sposobów kontaktu nigdy nie było sprawdzane. Po odebraniu poczty okazało się, że firma przegapiła całą masę zapytań ofertowych, w tym kilka poważnych (łącznie kilkadziesiąt tysięcy piłek – całkiem sporo, nieprawdaż?).

Historia ta wydarzyła się ładnych parę lat temu, kiedy stron internetowych było niewiele, mało kto posiadał konta e-mail, a słowo Google nie miało jeszcze żadnego znaczenia.

Czy jednak od tego czasu tak wiele się zmieniło? Wciąż otacza nas mnóstwo stron, na których firmy podają kilka sposobów kontaktu (email, formularz, telefon, gg, skype, itd…), a jednak żaden z nich nie działa (brak odpowiedzi na maile, na konta komunikatorów nikt nie jest zalogowany, a telefonu nikt nie odbiera).

A Ty, jak często sprawdzasz firmowe konto pocztowe? Jakie inne sposoby kontaktu podajesz na stronie internetowej swojej firmy?

Komentarze do 'Jeśli podajesz adres mailowy, to sprawdzaj pocztę!'

 1. Przez ruiz wrzucił link na Flakera | flaker.pl,

  dnia 12.05.2009
  o 02:58

  [...] o ile pamiętam, nie zdarzyło mi się nie dostać odpowiedzi z e-maila podanego na stronie sklepu. solith.com.pl/…-podajesz-adres-mailowy-t… wykup reklamę [...]

 2. Przez Paweł Krzych,

  dnia 19.08.2009
  o 13:21

  Ze mną potencjalny klient może skontaktować się poprzez:
  -telefon (na stronie podany nr telefonu)
  -mail (na stronie podany adres e-mail)
  -formularz kontaktowy zamieszczony w dziale kontakt

  Dla każdego coś miłego :)

Odpowiedz